Niezapominajki z polskiej bajki

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie ogłosił konkurs " Niezapominajki z polskiej bajki", na który należało przesłać wiersze promujące pamięć o wydarzeniach, ludziach i rodzimej przyrodzie. Był to konkurs ogólnopolski. Uczeń naszej szkoły Kordian Dubkowski wziął w nim udział i otrzymał wyróżnienie za wiersze pt. " Ucieczka"; " Oddechem wiatru i zapadłą mgłą".Były tylko dwa wyróżnienia na wiele prac. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się w Gołuchowie dnia 17.10. 2017.  Gratulujemy poetyckiego natchnienia.

Niezapominajki2017
Niezapominajki2017 Niezapominajki2017

AMERYKAŃSKI PRAWNIK W NASZEJ SZKOLE – CZĘŚĆ II

   Dnia 16 listopada tego roku zagościł w murach naszej szkoły sędzia federalny George Lowe, pochodzący z Nowego Yorku. Miał zaszczyt zobaczyć jak funkcjonuje nasza placówka szkolna oraz bliżej się zapoznać z metodami kształcenia naszych uczniów pod względem leśnej pracy zawodowej. Najbardziej pana Lowe'a zainteresowała tematyka hodowli i ochrony lasów, ze szczególnym naciskiem na zwalczanie problemów związanych ze szkodnikami naturalnymi np. gradacja kornika drukarza . W ramach wizyty w naszej szkole pan Lowe poprowadził także wykład na auli szkolnej pt. „Etyka sądownictwa a środowisko naturalne w USA”, na którym między innymi zostały poruszone takie tematy jak globalne ocieplenie, ochrona środowiska naturalnego oraz ekologia. Podczas wykładu pana sędziego została także wygłoszona prezentacja na temat naszej szkoły przez uczniów 4 klasy – Filip Ludwikowski, Błażej Wojtyra, Sławomir Tatol. Całe wydarzenie zostało skoordynowane przez pana mgr Sergio Policastro. Serdecznie podziękowania dla pana dyrektora Przemysława Jarosika za wsparcie oraz profesjonalne przywitanie naszych gości zza oceanu. Darz Bór !

Amerykanie2
Amerykanie2 Amerykanie2

Wieczornica z okazji 99. rocznicy odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI.

   W środę 8 listopada w auli Technikum Leśnego im. Prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie odbyła się wieczornica upamiętniająca kolejną rocznicę odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI przez Polskę w 1918 roku. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania przez wszystkich zgromadzonych Mazurka Dąbrowskiego.

   W tym roku jubileusz w naszej szkole obchodzony był pod hasłem „Twarze Niepodległej”. Dlatego też uczniowie klas IV przygotowali prezentacje poświęcone „Ojcom założycielom” polskiej niepodległości tj. Ignacemu Daszyńskiemu, Wincentowi Witosowi, Wojciechowi Korfantemu, Ignacemu Janowi Paderewskiemu, Romanowi Dmowskiemu i Józefowi Piłsudskiego, które zaprezentowali społeczności szkolnej. W międzyczasie wykonywane były utwory o tematyce patriotycznej przez zespół szkolny przygotowany i prowadzony przez Panią Wiolettę Nowak.

wieczornica2017
wieczornica2017 wieczornica2017

 

Hubertus 2017

Dnia 02.11.2017r. Odbył się Hubertus, święto myśliwych, które jest szkolną tradycją od 6 lat.

Podczas tego uroczystego dnia można było zobaczyć jak pracuje tropowiec ( pies myśliwski) na sfarbowanej ścieżce. Po tej krótkiej prezentacji uczniowie wraz z wychowawcami udali się do Kościoła pw św. Huberta w Starościnie na uroczystą Mszę św.O godz.17.00 odbył się koncert Zespołu Sygnalistów Technikum Leśnego.Następnie wszyscy udali się na aulę szkolną w celu obejrzenia występów artystycznych i Ogólnoszkolnego Konkursu Gwary Łowieckiej , który przeprowadził profesor Ryszard Woroszkiewicz. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenki myśliwskie i przeszli do stołówki na kolację hubertowską.


AMERYKAŃSKI PRAWNIK W NASZYM TECHNIKUM

W dniu 25 października tego roku przyjechali z wizytą do nas Pan mecenas Colin Campbell wraz ze szwagierką Panią Michaela Miller. Następnego dnia goście po wizycie w Nadleśnictwie Rzepin zostali oprowadzeni po naszej szkole, gdzie mogli ujrzeć jak wygląda budynek od wewnątrz oraz jak są prowadzone zajęcia. Zwiedzili także wiatę edukacyjną oraz basiorówkę, oraz pospacerowali po naszych ścieżkach edukacyjnych wokół szkoły. Po południu Pan mecenas Campbell poprowadził wykład dla uczniów nt. „Młodzież i przyroda”, który został otwarty występem grupy sygnalistów. Pomimo tego, że w Stanach Zjednoczonych Ameryki nie istnieją szkoły leśne na poziomie średnim tak jak nasze technikum, Pan mecenas Campbell był pod wrażeniem tego co mógł u nas doświadczyć, tym samym podkreślając podczas wykładu, że kocha on naszą piękną Polskę. Profesjonalne podejście władz szkoły, kadry nauczycielskiej i naszych uczniów otwarcie pokazało Panu Campbellowi że w dobie dzisiejszych problemów jednym z najistotniejszych rozwiązań jest ciągłe zalesianie kuli ziemskiej tak jak i ekologiczne podejście do życia. Po krótkim wykładzie Pana profesora uczennice naszego technikum - Aleksandra Krzewska, Magdalena Dudek oraz Ewa Skowronek – przedstawiły bardzo ciekawą prezentację o naszej szkole dla Amerykanów a całe wydarzenie zostało skoordynowane przez Pana mgr Sergio Policastro.

Amerykanie1
Amerykanie1 Amerykanie1

Sekcje sportowe

Koła zainteresowań

Zajęcia praktyczne

Strefa absolwenta