Centrum Edukacji Leśnej w Starościnie

  

Centrum  Edukacji Leśnej w Starościnie

  Pierwszy miesiąc nauki za nami , a na naszym koncie już kilka wizyt  szkół  podstawowych oraz przedszkoli w naszej szkole . Przedszkolaki z uwielbieniem odkrywają świat przyrody pod okiem starszych kolegów  i z radością oraz entuzjazmem właściwym  ich wiekowi czerpią naukę poprzez doświadczenie.  Do tego bardzo ciekawa  i wymagająca od uczniów Technikum nie tylko znajomości w zakresie świata przyrody , ale również języka niemieckiego ,dwudniowa  wizyta polskich i niemieckich dzieci, które wzięły udział w projekcie pn. „Co powinienem wiedzieć o moim sąsiedzie”. W spotkaniu uczestniczyło łącznie 45 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzepinie oraz ze szkoły Peter Joseph Lenné Oberschule mit Grundschulteil w Hoppegarten. Z lekkim niepokojem , ale docenieni przez  koordynatorkę projektu panią Arletę Drążkowską uczniowie TL sprawdzili się w roli gospodarzy , a oprócz upowszechnienia wśród dzieci  wiedzy o otaczającym nas środowisku, oraz propagowania  postawy aktywnego uczestnictwa w ochronie  mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe. Pani Arleto my również serdecznie dziękujemy za wsparcie gdy momentami brakowało nam słów ;-)

  Ostatnia wizyta to ciekawe spotkanie  uczniów  klasy 3A SP 1 w Rzepinie  i 3B TL  ;-).               Błażej i Patryk wcielili się w rolę nauczycieli  i wzorcowo poprowadzili lekcje : ochrony lasu, użytkowania lasu i biologii leśnej. Podczas zajęć stanęli na wysokości zadania i  przygotowali kilka zagadnień specjalnie dla Pań nauczycielek . Trudny test rozpoznawania roślin pani Iwona i Bogusia zdały zdaniem uczniów TL na piątkę . Gratulujemy J Zarówno uczniowie jak i Panie  mieli możliwość pobrania pierwszych nauk gry na sygnałówce , zadziwiły odkryte talenty i upór  Pań, które udowodniły dzieciom ,że nie należy się poddawać, a ćwiczenie czyni mistrza J Z niecierpliwością czekamy na nowo odkryte talenty w naszej szkole  ;-) a dzieciakom serdecznie dziękujemy za piosenkę i zapraszamy na kolejne lekcje.

 

                                                                                                   M. C

wycieczka29.09.2016
wycieczka29.09.2016 wycieczka29.09.2016
wycieczka05.10.2016
wycieczka05.10.2016 wycieczka05.10.2016

Sekcje sportowe

Koła zainteresowań

Zajęcia praktyczne

Strefa absolwenta