I Rajd Harcerski

   W dniach 4-6 listopada  odbył się I Rajd Harcerski z "Sosną,, organizowany przez  PDW Knieja, działającą przy Technikum Leśnym w Starościnie. W naszym rajdzie wzięło udział 14 patroli co dało nam 160 osób.  Po przyjeździe uczestników  odbył się apel, a następnie zwiedzanie szkoły z atrakcjami. Nie zabrakło charakteru harcerskiego i leśnego. Uczestnicy mogli sprawdzić się w walkach judo, w wiedzy leśnej oraz zobaczyć najciekawsze miejsca w naszej szkole. O 22:30 rozpoczeliśmy grę nocną fabularna na terenie szkoły, przenieśliśmy sie do lat 50-tych kiedy to w Starościnie był szpital psychiatryczny. Organizatorzy spisali sie na medal z przygotowaniem i ciekawymi strojami. 
Następnego dnia od ranka patrole ruszyły na grę dzienną,którą zoorganizowalismy na terenie dwóch sąsiednich Nadleśnictw ( Rzepin i Torzym). Harcerze mieli do wykonania zadania na rozmaitych punktach. Po zakończeniu pierwszej części wszyscy udali się na obiad do wiaty edukacyjnej a następnie ruszyli w dalszą trasę. Wszyscy wrócili szczęśliwie do bazy rajdu. Drużyny udały się na odpoczynek, a komenda rajdu zaciekle liczyła punkty.
Wieczorem wszyscy zgromadzilismy się na apelu podsumowujacym rajd w naszej auli szkolnej. Wraz z Dyrektorem Panem Przemysławem Jarosikiem wręczyliśmy nagrody najlepszym, a wszytskim pozostałym patrolom drobne upominki i sadzonki sosny.  Z usmiechem na twarzy przenieśliśmy się do Harnasiówki , aby wspólnie spędzić ostatnie chwile.  W niedzielę rano zjedliśmy posiłek i każda z drużyn udała się w swoją stronę.  Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie  naszemu kochanemu Dyrektorowi Technikum Przemysławowi Jarosikowi, Profesorom P. Andrzejowi Jankowskiemu za poprowadzenie rewelacyjnych zajęć z judo oraz P. Robertowi Łukaszewiczowi za pomoc w transporcie i organizacji. Chcielibyśmy podziękować Paniom Kucharkom i Panu Mirkowi za przepyszne posiłki, Panu Januszowi Wilińskiemu za dostęp do pomieszczeń i zaufaniu , Panom Konserwatorom , Radzie Rodziców i wszystkim , którzy przyczynili się do stworzenia tak pięknej imprezy harcerskiej. Dziękujemy naszym sponsorom: Nadleśnictwu Rzepin, Torzym, Firmie Janeco, Producentom wody Rzepinianki oraz Rodzicom, którzy ciągle nas wspierali.
Dziękujemy uczestnikom za przybycie oraz świetną zabawę.
Zapraszamy w nastepnym roku do naszego zaczarowanego technikum !
Czuwaj!

harcerze2016
harcerze2016 harcerze2016

Sekcje sportowe

Koła zainteresowań

Zajęcia praktyczne

Strefa absolwenta