„Cudze chwalicie … SWEGO nie znacie”

Konkurs wiedzy o regionie

pn. „Cudze chwalicie … SWEGO nie znacie”

Starościn, 23.02.2017 r.

    W czwartek, 23 lutego br. w Technikum Leśnym im Prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie odbył się etap wojewódzki konkursu wiedzy o regionie pn. „Cudze chwalicie … SWEGO nie znacie”. To już czwarta edycja tego konkursu w naszej szkole. Konkurs odbył się w ramach Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.

     W konkursie udział wzięło 13 uczestników – uczniów z następujących szkół gimnazjalnych z okolicy: Cybinka, Górzyca, Słubice oraz Sulęcin.

     Na uczniów czekał arkusz testowy składający się z 8 otwartych i zamkniętych zadań, tematycznie związanych z historią, kulturą, geografią i turystyką najbliższego regionu, na których rozwiązanie mieli 45 min. Maksymalnie do zdobycia było 50 punktów. Najlepiej z arkuszem tym poradziła sobie Małgorzata Zamajska z gimnazjum w Cybince, która uzyskał 64 % punktów. Pozostałe miejsca uzyskali kolejno: Uller Klaudia z gimnazjum w Sulęcinie (62%) oraz Górska Matylda (61%) – z gimnazjum w Cybince.

     W przerwie konkursu, podczas której sprawdzane były prace, uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili m.in. szkołę. Następnie ogłoszono wyniki i rozdano nagrody.

 

Koordynator Konkursu

Przewodniczący Komisji

Damian Utracki

cudze chwalicie 2017
cudze chwalicie 2017 cudze chwalicie 2017

Sekcje sportowe

Koła zainteresowań

Zajęcia praktyczne

Strefa absolwenta