V Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w piłce ręcznej chłopców

     W dniach 17-18 marca 2017 r. w Technikum Leśnym w Starościnie odbyły się V Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w piłce ręcznej chłopców.  Do turnieju zgłosiło się sześć szkół leśnych, które zostały losowo przydzielone do dwóch grup. Mecze rozgrywano w hali widowiskowo-sportowej w Rzepinie. W piątek 17 marca odbyły się mecze fazy grupowej, gdzie drużyny grały systemem „każdy z każdym” w ramach swojej grupy. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansowały dalej. W sobotę rozegrane zostały półfinały, mecze o 5 i 3 miejsce oraz finał.

     Całość rozgrywek przebiegała w miłej, sportowej atmosferze, przy jednoczesnej postawie fair play. Większość pojedynków miała zacięty i wyrównany charakter co tylko dodatkowo potęgowało napięcie i doping wśród kibiców.

     Oto wyniki pojedynków w grupach:

Starościn – Brynek            18 : 14

Starościn – Białowieża      14 : 26

Brynek – Białowieża         17 : 29

Biłgoraj – Warcino            12 : 22

Biłgoraj – Zagnańsk          14 : 24

Zagnańsk – Warcino         18 : 19

     Do półfinału awansowały więc drużyny z Białowieży, Zagnańska, Warcina i gospodarze ze Starościna. Wyniki przedstawiają się następująco:

Białowieża - Zagnańsk         19 : 11

Starościn – Warcino              9 : 20 

     W meczu o V miejsce spotkały się  zespoły z Brynka i Biłgoraja. Lepsza okazała się ekipa z Brynka, która po wyrównanym pojedynku pokonała rywali 20 : 17. W meczu o III  miejsce spotkały się ekipy z Zagnańska i Starościna. Wyrównane i zacięte spotkanie zakończyło się wynikiem 17 : 15 dla Zagnańska. W finale zaś drużyna z Białowieży pokonała drużynę z Warcina 20:14 zdobywając tym samym tytuł mistrza Polski szkół leśnych w piłce ręcznej.

     Końcowa klasyfikacja:

I miejsce TL Białowieża

II miejsce TL Warcino

III miejsce ZSL Zagnańsk

IV miejsce TL Starościn

V miejsce ZSLiE Brynek

VI miejsce ZSL Biłgoraj  

  W kategoriach indywidualnych najwszechstronniejszym zawodnikiem został wybrany Piotr Tyszczuk z Warcina, królem strzelców został Łukasz Olszowy z Zagnańska, a najlepszym bramkarzem Bogusz Skubis z Białowieży..

  Na zakończenie w hali widowiskowo-sportowej w Rzepinie odbyło się uroczyste podsumowanie oraz zamknięcie mistrzostw. Zwycięskie drużyny, ich zawodnicy i opiekunowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, medalami i pucharami.

 

Damian Utracki

TL Starościn

pilkareczna2017
pilkareczna2017 pilkareczna2017

Sekcje sportowe

Koła zainteresowań

Zajęcia praktyczne

Strefa absolwenta