IX Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych

 IX MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ W UMIEJĘTNOŚCIACH LEŚNYCH

Technikum Leśne w Starościnie, 20-23.04.2017r.

W dniach 20-23 kwietnia w Starościnie odbyły się najważniejsze, największe i najbardziej prestiżowe zawody, organizowane co roku przez szkoły leśne podległe Ministrowi Środowiska. Chodzi oczywiście o IX MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ w UMIEJĘTNOŚCIACH LEŚNYCH. Zawody obejmowały całość wiedzy i umiejętności leśnych i trwały 3 dni podczas których przeprowadzonych zostało 21 konkurencji, w tym 5 z użyciem pilarek.

   Tak jak zawsze wystartowały wszystkie reprezentacje szkół leśnych, których organem prowadzącym jest Minister Środowiska (tj. gospodarz Tl Starościn, ZSL Goraj, TL Milicz, TL Białowieża, TL Warcino, ZSLiE Brynek, ZSL Zagnańsk, TL Tuchola, ZSL Rogoziniec, ZSL Lesko i ZSL Biłgoraj) oraz zespół ZSL z Rucianego-Nidy. Honorowy Patronat nad mistrzostwami objął m.in. Pan Sławomir Wencel, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, zaś patronat medialny TVP3 oraz Gazeta Lubuska.

Klasyfikacja końcowa

W kategorii zespołowy „Mistrz Polski”:

1. TL Starościn

2. TL Tuchola

3. TL Milicz

W kategorii bieg leśnika (zespołowo):

1. TL Starościn

2. ZSL Goraj

3. TL Warcino

W kategorii praca pilarką (zespołowo):

1. ZSL Lesko

2. TL Milicz

3. TL Tuchola

W kategorii indywidualny „Mistrz Polski” w pracy pilarką:

1. Piotr Trocha – TL Milicz

2. Łukasz Serdeczny – ZSL Lesko

3. Mateusz Izdebski – ZSL Lesko

W kategorii indywidualnej – ścinka drzew:

1. Paweł Sudoł – ZSL Lesko

2. Dawid Januszewicz – TL Starościn

3. Adrian Piłat – ZSL Zagnańsk

W kategorii indywidualnej – zmiana łańcucha tnącego:

1. Mateusz Izdebski – ZSL Lesko

2. Kacper Bachorowicz - TL Milicz

3. Ireneusz Chudy – ZSL Biłgoraj

W kategorii indywidualnej – przerzynka kombinacyjna (złożona):

1. Mateusz Izdebski – ZSL Lesko

2. Kacper Bachorowicz - TL Milicz

3. Igor Ostromecki – TL Starościn

W kategorii indywidualnej – przerzynka precyzyjna:

1. Maciej Sosnowski – TL Tuchola

2. Paweł Sudoł – ZSL Lesko

3. Patryk Dworakowski – ZSL Ruciane-Nida

W kategorii indywidualnej – okrzesywanie:

1. Dawid Plata – TL Tuchola

2. Piotr Trocha – TL Milicz

3. Łukasz Serdeczny- ZSL Lesko

 

Zwycięzca zawodów, czyli Technikum Leśne w Starościnie będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w umiejętnościach leśnych w Szwajcarii.

Mistrzostwom towarzyszyły  dodatkowe imprezy takie jak pokaz broni z XIX i XXw. (m.in. z okresu wojny secesyjnej w USA oraz I i II WŚ) ze zbiorów p. Wojciecha Pokrzywki; wystawa bonsai oraz pokaz ich formowania w wykonaniu Alfreda i Jacka Rostkowskich- Szkółka Bonsai Sulęcin oraz dzień otwarty TL podczas którego można było obejrzeć ciekawe gabinety leśne i ich nowoczesne wyposażenie. Dodatkowo można było także obejrzeć sprzęt renomowanych firm, takich jak m.in. Makita, Husqvarna, Motorola.

  Wyniki zawodów w formie pdf.

zawody_w_umiejetnosciach_2017
zawody_w_umiejetnosciach_2017 zawody_w_umiejetnosciach_2017

Damian Utracki

Sekcje sportowe

Koła zainteresowań

Zajęcia praktyczne

Strefa absolwenta