KOŁA ZAINTERESOWAŃ


Koło Entomologii Leśnej – opiekun Anna Kochanowska

Wyżej wymieniona sekcja zajmuje się metodami zbioru, oznaczaniem, preparowaniem, etykietowaniem, poznawaniem życia oraz znaczeniem gospodarczym owadów występujących w naszym środowisku.

 


Koło Młodych Ekologów – Opiekun koła: Mariola Pieprz

Na zajęciach, które odbywają się w każdy wtorek o godzinie 15.30 w gabinecie biologii przygotowujemy się do Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, ale również poszerzamy swoją wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska.


Koło Miłośników Lasu

 

Koło Sygnalistów i Tradycji Łowieckich – opiekun Ryszard Woroszkiewicz

Na codziennych spotkaniach członkowie zespołu poznają nowe i doskonalą umiejętności znanych już sygnałów. Uświetniają grą na rogu myśliwskim uroczystości szkolne, środowiskowe i regionalne. Zespół liczy ośmiu członków, natomiast w zajęciach bierze udział około piętnaście osób. Członkowie tego koła kultywują tradycje łowieckie poznając język, ceremoniały oraz zwyczaje łowieckie, uczestnicząc w konkursach gwary i uroczystych polowaniach zbiorowych.


Koło Ornitologiczne – opiekun Adam Sikorski

Koło działa od roku szkolnego 2011/2012 i jest prowadzone przez emerytowanego nauczyciela Adama Sikorskiego. Spotkania odbywają się w środy między godziną 17.00 a 18.00.

Ornitolodzy często udają się w teren, by obserwować ptaki w środowisku naturalnym. Budują karmniki. Hasłem przewodnim jest „ Pomóc ptakom przetrwać zimę”.

Uczestnicy koła uczą się rozpoznawania ptaków, ich głosów, wyglądu i sposobu budowania gniazd, muszą wiedzieć jaki ptak zniósł to jajko. Obserwują ptaki i przeprowadzają inwentaryzację w różnych biotopach. Współpracują z panem mgr Tomaszem Kochanowskim, który nadzoruje budowę remizy dla ptaków w leśnictwie Zielona Góra.

Wiosną planowane są konkursy dla uczniów i nauczycieli z wiedzy o ptakach, czyli rozpoznawanie ptaków i ich głosów. 


Szkolny Klub Europejski – opiekun Alicja Sidorkiewicz

Zajmuje się zbieraniem i upowszechnianiem informacji na temat Unii Europejskiej oraz jej członków wśród społeczności uczniowskiej.

Koło prowadzi pogadanki oraz organizuje konkursu szkolne o tematyce Unii Europejskiej. Poruszane są tutaj tematy związane z korzyściami i zagrożeniami przystąpienia Polski do Unii, a także szansą na lepsze życie, która otworzy się w najbliższej przyszłości.


Szkolne Koło Fotograficzne – opiekun Monika Ciesielska

Klub jest bardzo młody, założony we wrześniu 2009 roku. Znalazła się grupa zapalonych do działania fotografików oraz opiekun - Pani Monika Ciesielska - pedagog. Nasze koło zrzesza kilku członków, którzy są sympatykami  przyrody i fotografii.  Spotykamy się raz w tygodniu i dyskutujemy na przeróżne tematy związane z fotografią, ale nie tylko, odbywają się również praktyczne zajęcia w terenie. W przyszłości mamy również zaplanowane wyjazdy m.in. na rykowisko do Smolarni, słynnej na całą Europę! Planujemy również wystawy, oraz spotkania ze znanymi osobistościami ze świata fotografii. To chyba tyle, ewentualne prośby, pytania, zażalenia prosimy kierować na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.


Sekcja Turystyczno - Regionalna – opiekun Damian Utracki


Szkolne Koło Kabaretowe – opiekun Halina Olejniczak

 

Szkolne koło wolontariatu - opiekun Ewa Sadowska

Sekcje sportowe

Koła zainteresowań

Zajęcia praktyczne

Strefa absolwenta