Sekcja piłki siatkowej dziewcząt - opiekun Robert Łukaszewicz

Oficjalnie sekcja powstała we wrześniu 2012r. W ramach sekcji odbywają się 2 treningi tygodniowo. Organizowane są również turnieje oraz sparingi. Sekcja pomimo krótkiego stażu zdobyła już wspaniałe sukcesy m.in. III miejsce na I Mistrzostwach Polski Szkół Leśnych w piłce siatkowej dziewcząt - Starościn 2013

Miesiąc marzec był bardzo pracowity dla zespołu siatkarek Technikum Leśnego w Starościnie. W ciągu czterech tygodni dziewczęta rozegrały cztery turnieje. Pierwsze zawody odbyły się w naszej szkole i była to Licealiada Powiatu Słubickiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W turnieju wzięły udział reprezentacje Zespołu Szkól Licealnych w Słubicach, Zespół Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Słubicach, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rzepinie i gospodarze Technikum Leśne w Starościnie. Nasza drużyna pokazała się z jak najlepszej strony, w trzech meczach nie oddała żadnego seta i wygrała zawody. Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Słubicach, trzecie ZSL w Słubicach a czwarte ZSO w Rzepinie. To zwycięstwo dało awans do rozgrywek rejonowych.

Rejony odbyły się w Sulęcinie, a gospodarzami turnieju było Liceum Ogólnokształcące w Sulęcinie. Trzecim zespołem, który awansował do rozgrywek rejonowych było Liceum Ogólnokształcące z Międzyrzecza. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym, a do dalszej fazy rozgrywek awansować mogły dwa zespoły. Drużyna naszych siatkarek po wspaniałej grze wygrała 2:1 w setach z utytułowanym zespołem z Międzyrzecza i wraz ze zwycięską drużyną z Sulęcina awansowała do Półfinałów  Wojewódzkich w Piłce Siatkowej Dziewcząt.(zdjęcie)

Na III Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt drużyna pojechała do Biłgoraja. W Biłgoraju poza gospodyniami i naszym zespołem w rywalizacji wzięły udział zespoły z Rogozińca, Tucholi i Warcina. Trzeci raz mistrzyniami Polski zostały zawodniczki z Tucholi. Drugie miejsce zajęła drużyna z Biłgoraja trzecie z Rogozińca, czwarte ze Starościna a piąte z Warcina.(zdjęcie)

Po powrocie z Biłgoraja zespół siatkarek wystąpił w Drezdenku  w Półfinałach Wojewódzkich w piłce siatkowej. W pierwszym meczu dziewczęta spotkały się z drużyną z Kostrzyna/O . Przeciwniczki zaprezentowały wysoki poziom wyszkolenia i wygrały mecz zdecydowanie. Całkiem inne oblicze miał drugi mecz naszej drużyny przeciwko Sulęcinowi. Nasze siatkarki grały bardzo ambitnie i do końca każdego seta zachowywały szansę na dogonienie przeciwniczek i obrócenie wyniku spotkania na swoją korzyść. Trochę zabrakło, ale występ siatkarek z Technikum Leśnego w Starościnie na tym poziomie rozgrywek należy uznać za wielki sukces. Gratulacje !

Skład zespołu: kapitan- Paulina Urman, Karolina Ogrodniczek, Dominika Kolczyńska, Monika Wypiorczyk, Kinga Biernacka, Julia Ekes, Patrycja Siwak, Paulina Przygoda, Natalia Milewicz, Kamila Galimska, Patrycja Kałuża, Ewelina Szymkowiak